Işıksız Tabela

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Işıksız tabelalar (frontlit), içinde bir aydınlatma düzeneği olmayan, aydınlık ortamlarda görülebilen tabelalardır.

Üretiminin hızlı olması, maliyetlerinin uygun olması ve vergilerinin ışıklı tabelalara göre daha uygun olması müşteriler açısından tercih sebebi olmaktadır.

En çok kullanılan uygulama şekli, çelik konstrüksüyon üzeri germe vinil ile hazırlanan tabelalardır.

Tabela üzerinde olması istenen karakterler “dijital baskı” ya da folyo kesim ile hazırlanabilmektedir.

Dijital baskı evlerimizde veya ofislerimizde kullandığımız renkli yazıcıların büyükleridir. Dijital baskı makinaları 320 cm genişliğinde 100 metre uzunluğunda tek parça baskı yapabilir. Bunu yaparken 3 ana renk ve kontrasttan oluşan 4 renk CMYK kullanırlar. Bu baskıların kalitesi makinaların çözünürlük değerleri ile yakından ilgilidir.

Biz 1440 DPi baskı kalitesi ile hizmet vermekteyiz.

Dijital baskının güneş dayanımları da önemlidir. İşlerimizde Antalya hava koşullarını dikkate alarak ağır solventli ve 1.sınıf boya kullanmaktayız.

Folyo kesim ışıksız tabelalarda ise vinil zemin üzerine “oracal,unifol veya 3m” markalı folyolar ile uygulama yapılmaktadır. Folyoların güneş ışığı dayanımları dijital baskıya nazaran daha yüksektir.

Tanslucentt folyolar ile garanti süreleri 7 yıla kadar çıkmaktadır.

Bazı durumlarda vinil yerine pleksiglass( mika ya da pilexi olarak da bilinir), polikarbon, iç mekanda foreks, fotoblok, sac, galvaniz, alüminyum, kompozit, PVC ve cam zeminler de kullanılabilmektedir.

Üç boyutlu tabelalar da ışıksız yapılabilmektedir.

Foreks kesim tabelalar, alükor kesim tabelalar, pleksi kabartma tabelalar, oyma tabelalar vs…

Kullanım alanları;

Site tabelaları, esnaf tabelaları, pasaj tabelaları, okul tabelaları, sanayi dükkanları tabelaları, kırtasiye tabelaları, yol tabelaları ve yol totem tabelaları örnek olarak sayılabilir.

Özgün içerik tabela-antalya.com’a aittir, izinsiz kopyalanamaz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_media_grid style=”all” items_per_page=”10″ element_width=”3″ gap=”5″ button_style=”rounded” button_color=”blue” button_size=”md” arrows_design=”none” arrows_position=”inside” arrows_color=”blue” paging_design=”radio_dots” paging_color=”grey” loop=”” autoplay=”-1″ item=”mediaGrid_Default” include=”8238,8165,8173,8140,8081,8520,8521,8522,8523″][/vc_column][/vc_row]